poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Zofia Stanecka w Wielkich Drogach

Gdzie pracuje pisarz? Oczywiście w PISARNI! A czego potrzebuje, żeby robić to jak najlepiej? Kamery!

W takim nastroju, pełnym pytań i niezwykle kreatywnych odpowiedzi upłynęło czwartkowe spotkanie autorskie z Zofią Stanecką. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkich Drogach, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, odwiedziła popularna pisarka książek dla najmłodszych. Autorka bestsellerowej serii o przygodach sympatycznej „Basi” poprowadziła warsztaty literacko-plastyczne, podczas których uruchamiała wyobraźnię uczestników. Ciepły i pełen uśmiechu dialog, jaki nawiązała z przedszkolakami obfitował w przeróżne „kwiatki” – pomysłowość i logika dzieci zawstydziłaby nie jednego dorosłego!

Zofia Stanecka zaskoczyła uczestników spotkania swoimi umiejętnościami plastycznymi, lekkość i płynność z jaką ilustrowała słowa najmłodszych sprawiały, że rwali się do odpowiedzi, chcąc zobaczyć „ożywione” efekty swoich marzeń i fantazji. Również dzieci miały szansę poczuć się artystami, przelewając na papier wizerunek swojego wyśnionego kota, którego kształtu, koloru i cech nie ograniczało zupełnie nic!

Nie mogło obejść się także bez wspólnej lektury twórczości gościa. Zofia Stanecka nie tylko czytała fragmenty swoich książek, ale również inscenizowała je przy użyciu barwnych kukiełek, niejednokrotnie wzbudzając salwy śmiechu. Przedszkolaki już od dawna kochały przygody Basi, wczoraj zaś ich serca podbiła jej autorka.

Na zakończenie spotkania pisarka z chęcią podpisywała egzemplarze swoich książek i fotografowała się z uczestnikami.

Spotkanie zrealizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy filii w Wielkich Drogach i dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Źródło: MBP