środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Zorganizują zajęcia dla seniorów

Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą zaprasza wszystkich starszych mieszkańców miasta i gminy Skawina do udziału w bezpłatnych zajęciach integracyjnych. Spotkania odbywają się już od kwietnia w czwartki, w świetlicy wiejskiej w Zelczynie.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków z budżetu gminy Skawina, seniorzy będą mieli okazję do uczestnictwa w 30 cotygodniowych spotkaniach, podczas których będą dobrze się bawić, spotykać z przyjaciółmi i znajomymi a także zyskają możliwość poznania nowych osób i wspólnej integracji – mówi Grzegorz Knapik, koordynator projektu.

Zajęcia będą zawierały następujące elementy: artystyczne, takie jak tworzenie różnych, ciekawych rzeczy z materiałów papierniczo-plastycznych, m.in. kwiaty, ozdoby, stroiki, kalendarze i wiele innych dzieł artystycznych poprawiających zdolności manualne uczestników; muzyczne, wspólne śpiewanie piosenek i pieśni okolicznościowych, narodowych, świątecznych, wakacyjnych i biesiadnych; integracji z rówieśnikami, wspólne rozmowy i konwersatoria, poruszanie różnych ciekawych i aktualnych tematów, wymiana poglądów i własna ocena.

Ponadto w ramach projektu odbędą się dwie wycieczki do miejsc kultury, m.in. do teatru. Całość projektu na ostatnim 31 spotkaniu podsumowana zostanie wspólną biesiadą przy grillu i zabawie tanecznej – dodaje Katarzyna Góra, prezes Stowarzyszenia Juvenilis.

Aby wziąć udział w zajęciach, nie trzeba wypełniać żadnych kart zgłoszeniowych – wystarczy wykonać telefon i powiadomić o swojej obecności. Osoba do kontaktu: p. Zdzisława Jasińska, tel. 12/270-61-86.

Źródło: Juvenilis