sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Zostawił dzieci bez opieki

33-letni mieszkaniec Skawiny zatrzymany. Zostawił dwoje dzieci – roczne i dwuletnie – bez opieki. Gdy wrócił, był pod wpływem alkoholu. 

Zdarzenie miało miejsce 12 kwietnia. Kryminalni z Komendy Powiatowej w Krakowie, wykonując czynności procesowe do toczącego się postępowania karnego, przyjechali do miejsca zamieszkania 33-letniej kobiety.

„Drzwi od mieszkania były zamknięte, na pukanie nikt nie odpowiadał, z wewnątrz również nie dochodziły żadne odgłosy, przez co policjanci byli przekonani, że w środku nikogo nie ma. Postanowili zaczekać na powrót domowników. Po około 40 minutach przy drzwiach mieszkania pojawił się 33-letni mężczyzna, oświadczając mundurowym, że tam mieszka, po czym wpuścił ich do środka. Ku zdziwieniu policjantów, na łóżku dostrzegli dwoje, przytulonych do siebie, małych dzieci, jedno miało zaledwie rok, drugie dwa lata. Okazało się, że mężczyzna pozostawił je same w mieszkaniu. Dwuletnie dziecko miało pilnować rocznego. Tłumaczył kryminalnym, że gdy dzieci spały wyszedł na około pół godziny, ponieważ był umówiony na rozmowę o pracę. Tymczasem, w chwili interwencji 33-latek znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu – badanie wykazało przeszło 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Po chwili do mieszkania powróciła matka dzieci. Oświadczyła, że pozostawiła je pod opieką konkubenta, gdyż musiała udać się do lekarza.” – czytamy w komunikacie KPP.

„Na miejsce wezwano patrol policji z KP w Skawinie, który dokonał zatrzymania 33-latka i wykonał wszystkie niezbędne czynności z jego udziałem, po czym przetransportował go do policyjnego aresztu. Dzieci pozostawiono pod opieką matki.

13 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut narażenia pozostawionych mu pod opieką dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Grozi mu do pięciu lat więzienia.

fot. zdjęcie ilustracyjne