Mimo niesprzyjającej pogody i ulewnego deszczu nie zabrakło sportowych emocji, determinacji i walki o każdy ułamek sekundy. Tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze przyciągnęły drużyny, które zmierzyły się w jednej z najważniejszych strażackich rywalizacji w roku.
Zawody odbyły się 20 czerwca na Stadionie Miejskim w Skawinie. Rywalizacja w ćwiczeniach bojowych była niezwykle zacięta, a o miejscach na podium często decydowały minimalne różnice czasowe.
W kategorii seniorów po raz ósmy z rzędu zwyciężyła OSP Krzęcin. Drugie miejsce zajęła OSP Wielkie Drogi, a trzecie OSP Polanka Hallera.
Wśród drużyn kobiecych najlepsza okazała się OSP Krzęcin, wyprzedzając OSP Rzozów.
W kategorii MDP chłopców, w której startowały także drużyny mieszane, zwyciężyła OSP Skawina II. Drugie miejsce zajęła OSP Rzozów, a trzecie OSP Polanka Hallera.
W rywalizacji dziewcząt z MDP pierwsze miejsce wywalczyła OSP Rzozów, a drugie przypadło drużynie OSP Skawina II. Zawody po raz kolejny pokazały ogromne zaangażowanie strażaków oraz wysoki poziom przygotowania wszystkich startujących drużyn.